Calea Dumbrăvii, Nr. 95

Acte necesare pentru examenul Auto

Acte necesare pentru înscriere la examenul de obţinere a permisului de conducere auto:

Fişa de şcolarizare;
Fotografii (tip permis de conducere);
Dosar plic;
Cazier judiciar (cu menţiunea „pentru examen auto”) + sentinţa definitivă (dacă este cazul);
Cerere pentru prezentare la examen;
Copie acte de identitate;
Copie act de studii sau adeverinţă de la şcoală;
Aviz medical şi testare psihologică la Policlinica Medica din Calea Dumbrăvii Nr. 107;
Program pentru examenul psihologic: luni si miercuri orele: 08:00-16:20, marti si joi orele: 08:00-17:20, vineri orele: 08:00-13:00;
Program pentru examenul medical: luni si miercuri orele: 11:00-12:30, marti si joi 16:00-17:30 (examenul medical se face doar cu adeverinţă de la medicul de familie din care să reiasă că nu suferiţi de boli cronice).
Chitanţă achitare taxe (Poştă sau Primarie);
Test de ieşire din şcoală;
Pentru înscriere trebuie să vă prezentaţi la sediul societăţii cu buletinul de identitate (carte de identitate) şi un avans de 30% pentru categoria B sau de 400 lei pentru mai multe categorii.

WhatsApp chat