Calea Dumbrăvii, Nr. 95

Termeni și condiții

„Termeni și condiții” constituie în întregime un acord încheiat între dumneavoastră și scoaladesoferiprima.ro în privința utilizării serviciilor site-ului. scoaladesoferiprima.ro și proprietarul SC Prima Trans SRL nu va fi considerat responsabil pentru orice încălcare a acestor Termeni de Utilizare.

Site-ul, serviciile și conținutul scoaladesoferiprima.ro va sunt oferite condiționat de acceptarea dvs fără nici o modificare a condițiilor din prezentul contract. Dacă nu sunteți de acord cu termenii și condițiile specificate în prezentul contract, trebuie să încetați imediat folosirea site-ului scoaladesoferiprima.ro și a serviciilor oferite prin intermediul acestuia. Utilizarea serviciului de către dumneavoastră implică acceptarea necondiționată a acestor termeni și condiții.

Site-ul scoaladesoferiprima.ro este un serviciu gratuit pus la dispozitia vizitatorilor. scoaladesoferiprima.ro este un site în limba română căruia i se aplică următorii Termeni de Utilizare care includ, dar fără a se limita la acestea, toate textele, pozele, uneltele interactive, formularele de contact din toate paginile site-ului.

Accesul dumneavoastră la acest site desemnează acordul cu termenii de utilizare prezențați în acest document. Accesul neautorizat, distribuția, reproducerea, copierea, restransmiterea, publicarea, vânzarea, utilizarea comercială sub orice formă sau oricare alt tip de transfer a oricărei părți din site-ul scoaladesoferiprima.ro sunt prin prezența strict interzise.

Cookie-uri

De asemenea, pentru personalizarea serviciilor oferite de scoaladesoferiprima.ro se înregistrează automat, prin așa numitele cookie-uri, date privind vizită dumneavoastră pe site, cum ar fi adresa de IP de la care ați vizitat site-ul, lungimea vizitei, paginile vizitate. Odată colectate aceste date la întoarcerea pe site putem memora opțiunile anterioare, oferindu-va un acces mult mai facil și mai direct la informațiile care va interesează. scoaladesoferiprima.ro dispune de metode tehnice care permit colectarea în cât mai mare siguranță a acestor date, însă trebuie să știți că furnizarea datelor se face pe propria dumneavoastră răspundere. Există browsere care nu acceptă utilizarea de cookie-uri.scoaladesoferiprima.ro nu își asumă responsabilitatea pentru datele furnizate prin aceste browsere.

Utilizarea și distribuirea conținutului

Conținutul scoaladesoferiprima.ro, indiferent de zona în care se află în site și indiferent de tip, poate fi utilizat exclusiv în scopuri personale și poate fi distribuit prin canalele rețelelor sociale, gratuit, fără notificarea Proprietarului. Orice utilizare de conținut de către terțe persoane în scop comercial, se poate face numai cu acordul scris și expres al scoaladesoferiprima.ro. Acordul scris se cere pentru:

    • reproducerea sau stocarea conținutului scoaladesoferiprima.ro precum și trimiterea acestui conținut către orice alt website, server sau orice alt mijloc de stocare a informației.

În oricare dintre cazurile contrare, proprietarul site-ului își rezervă dreptul de a acționa în instanța, în virtutea Legii nr. 8/1996 privind dreptul de autor și drepturile conexe, pe cei care se fac vinovați de încălcarea prevederilor copywrightului.

Orice utilizare a conținutului www.scoaladesoferiprima.ro, altă decât cea menționată expres în acești Termeni de Utilizare este strict interzisă.

Prelucrarea datelor personale

Categoriile de date personale prelucrate sunt: numele și prenumele, adresa de email, telefon.

Datele colectate cu privire la solicitările de informații referitor la cursurile Școlii de Șoferi Prima sunt confidențiale.

Conform Legii nr. 677/2001 pentru protecția persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal și liberă circulație a acestor date, modificată și completată, și Legii nr. 506/2004 privind prelucrarea datelor cu caracter personal și protecția vieții private în sectorul comunicațiilor electronice, scoaladesoferiprima.ro are obligația de a prelucra în condiții de siguranță și numai pentru scopurile specificate datele personale furnizate de Utilizatori.

Scopul colectării datelor cu caracter personal este:

      • contactarea persoanelor care au trimis solicitari de informatii prin formularele de contact de pa site.

Limitarea răspunderii

scoaladesoferiprima.ro nu poate garanta implicit sau expres, pentru conținutul de pe site. scoaladesoferiprima.ro nu își asumă răspunderea în nici un caz, pentru nici o dauna, pricinuită direct sau indirect de date, informații, imagini colectate de pe scoaladesoferiprima.ro. De asemenea, scoaladesoferiprima.ro nu garantează acuratețea, corectitudinea sau caracterul actual al conținutului ori serviciilor furnizate de site. De asemenea, scoaladesoferiprima.ro nu garantează faptul că sistemele informatice sau programele folosite pentru afișarea sau transmiterea informației pe site sau în orice altă formă nu conțin viruși ori alte surse distructive de cod sau alte proprietăți distructive.

Prin prezența sunteți de acord să exonerați de răspundere site-ulscoaladesoferiprima.ro pentru orice acțiune judiciară sau extrajudiciară, care provine că urmare a neutilizării corecte sau frauduloase a site-ului.

Pentru cazuri de forță majoră, scoaladesoferiprima.ro împreună cu colaboratorii săi, este exonerat total de orice răspundere. Cazurile de forță majoră includ, dar nu se limitează, la erori de funcționare ale echipamentului tehnic de pe scoaladesoferiprima.ro, lipsa funcționarii conexiunii la Internet, lipsa funcționarii conexiunilor de telefon, virușii informatici, accesul neautorizat în sistemele scoaladesoferiprima.ro, erorile de operare, etc.

Schimbarea Termenilor de Utilizare

scoaladesoferiprima.ro poate revizui acești termeni oricând consideră necesar, făcând publice actualizările în această pagină. Va rugăm să vizitați periodic această pagină pentru a citi „Termeni și Condiții” deoarece acest document va obligă legal. Folosirea în continuare a acestor servicii reprezintă acceptarea modificărilor aduse prezentului contract.
[ultimate_gdpr_terms_accept]

WhatsApp chat